Szakkollégiumi Együttműködési Fórum
Nemzeti Közszolgálati Egyetem

Bemutatkozás

Bemutatkozás:

 

Mi is az a szakkollégium? Ha pár szóval kellene jellemezni: a lehetőségek és a "legek" fellegvára! Lehetőség, mert gyakorlatiasabb oldalról ismerhető meg leendő hivatásunk, de egyben egy olyan összetartó közösség is, melyben életre szóló barátságok köttetnek. Egy olyan összetartó csapat, mely segít a közéletben való aktív részvételben, a minőségi tudományos célok elérésében, a jövőre nézve pedig a személyes kapcsolatok kialakításában. A lehetőségeket sorolva elmondható, hogy tagjaink járhattak Brüsszelben, Kassán, Krakkóban és Olaszországban. Továbbá a szakkollégium kezdeményezésével született meg a Mint-a-Parlament című, törvényhozást modellező szimulációs verseny. Ezen felül sor kerülhetett olyan magas színvonalú konferenciák megtartására is, melyek témája a kormányszóvivők munkásságához, a közigazgatáshoz, a dohányzás visszaszorításához, határcsempészethez, illetve a protokolláris viselkedéshez kapcsolódott.

 

A Magyary Zoltán Szakkollégium, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Államtudományi és Közigazgatási Karán, valamint a Nemzetközi és Európai Tanulmányok Karán működő, széles látókörű közigazgatási értelmiség képzésére hivatott szellemi és közösségi műhely. Felállításának célja 2001-ben az volt, hogy az egyetemi oktatás által nyújtott alapvető tudásanyagon túlmutatva olyan elméleti és gyakorlati ismeretekkel szolgáljon a hazai, és nemzetközi közigazgatás területéről, amely tagjai számára mélyebb és átfogóbb felkészültséget biztosít a közigazgatás területén, ezáltal magasabb színvonalon képzett, a szakmai és a munkaerő-piaci elvárásoknak, kihívásoknak jobban megfelelni képes „közigazgatászokat” képez a közszféra számára.


A Szakkollégiumunk nevének kiválasztása korántsem volt véletlen: névadónk, Magyary Zoltán munkássága talán a közigazgatás tudományát mélységeiben nem ismerők számára sem szorul bemutatásra. A közigazgatás modernizációja érdekében kifejtett tevékenysége saját korában – a XX. század első felétől kezdve – úttörőnek számított. Máig ható érvénnyel alapozta meg a magyar közigazgatás tudományos igényű újjászervezését. Szellemi öröksége – kezdettől fogva a mai napig – számos fejlesztési program és törekvés elméleti alapját képezi. Felesége, Techert Margit szintén nagy hatású közösségformáló volt, aki társadalmi szervezeteket szervezett és irányított, folyóiratokat szerkesztett, és a harmadik női egyetemi magántanárként iskolapéldája volt a tudósként érvényesülő nőnek.