Szakkollégiumi Együttműködési Fórum
Nemzeti Közszolgálati Egyetem

Szakmaiság

Napjainkban rendkívül fontos, hogy egy szakmai szervezet mennyire hatékonyan képes eredményeit, tevékenységét és szakmai véleményét artikulálni. Ennek érdekében működteti a BSZK a www.biztonsagpolitika.hu Biztonságpolitika Portál weboldalt, amelyen rendszeres publikációk, kommentárok, beszámolók lelhetők fel a tagok tollából. Célunk, hogy e felületet a biztonság- és védelempolitika, tágabb értelemben a világpolitika kérdéseivel foglalkozó, illetve azok iránt érdeklődő felhasználók közös felületévé, szakmai viszonyítási és találkozó pontjává tegyük, és Biztonságpolitika Portállá fejlesszük. Ennek keretében dinamikus és interaktív tartalommal, specifikus, a NATO-val foglalkozó elemzésekkel, valamint több szakértői-szakmai szervezet, fórum, blog megjelenítésével bővítjük a biztonságpolitika iránt érdeklődők, a velünk együtt gondolkodók, véleményt nyilvánítók körét.


Szilárd szerzői és szerkesztői bázison lassan négy éve heti rendszerességgel jelenik meg a világpolitika meghatározó eseményeit áttekintő heti hírösszefoglalónk (Ez történt a héten), amelynek szerzői köre 2010 nyarán kibővült, és a BSZK műhelyrendszere alapján jelentős fejlesztésen esett át. Ennek eredményeképpen regionális felosztásban folyamatos hírfigyelést és szakcikkeket kínálunk a honlap látogatóinak. Jelenleg két tematikus műhely működik a Szakkollégium keretein belül: az Afrikai és Közel-keleti, valamint a Transzatlanti és Ázsia Műhely. Önálló rovatot képez az Észak-atlanti Szerződés Szervezetével foglalkozó NATO-NETto, amely rendszeresen megjelenő havi hírösszefoglalókat és specifikus elemzéseket kínál. A rovatban megjelenő hírek, cikkek és egyéb, a NATO-hoz köthető kiegészítő információk megosztására szolgál a NATO-NETto Twitter-profilja is, melyet a twitter.com/nato_netto címen lehet elérni.


2011-ben a NATO-NETto rovat fejlesztése új szintre emelkedett: a NATO Public Diplomacy Division támogatásával valósult meg Interactive Security Policy Portal 2011 elnevezésű pályázatunk, melynek keretében havonta számos a transzatlanti térség biztonságpolitikai problémáival foglalkozó elemző-értékelő cikk jelent meg a honlapon. Célunk, hogy a rovat interaktív fejlesztésével a fiatalok, pályakezdők, a jövő értelmisége körében terjesszük a NATO-val kapcsolatos, magyar nyelven is elérhető hiteles szakmai információkat, és építő eszmecserét alakítsunk ki e kérdésekről. A megkezdett munkát 2012-ben a Magyar Atlanti Tanáccsal kialakított együttműködés segíti, amely által elemzéseink és kiadványaink a MAT országos ismeretterjesztő-tájékoztató tevékenységének egyik alapvető elemévé válnak.